Meseíró felhívás a Népmese Napjára

2017.09.15 09:54

Meseíró felhívás osztályok részére!

Kedves Tanár néni/bácsi!

Közeledik a Magyar Népmese Napja, amelynek alkalmából a Gyergyai Albert Városi és Iskolai Könyvtár népmeseírói pályázatot hirdet a Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola  és Kollégium osztályai részére.

Kérjük, hogy a gyerekek írjanak közösen egy népmesei elemekkel átszőtt mesét az alábbi történet alapján:

Az alsó tagozatos Boriska reggel arra ébredt, hogy egy csodálatos áttetsző kavics van az ágya mellett, amely nem tudja hogyan került oda. A cipője csupa sár, és a lábai olyan fáradtak, mintha nem is aludt volna éjjel.

Kérjük a pedagógusokat, a gyerekekkel írjanak közösen egy népmesét arról, mi történt Boriskával, milyen kalandokon keresztül juthatott a kőhöz!

Leadási határidő: 2017. szeptember 29. péntek 17:00, Gyergyai Albert Városi és Iskolai Könyvtár.

Eredményhirdetés: 2017. október 6. péntek

Külön díjazzuk az 1.-2. osztály és a 3.- 4. osztály munkáit!